25 خرداد 1400 
 r.a.d.rotator 2.2.0. You have not provided a valid license key or company, or you are trying to access the control by domain name, IP, or server name. Please, use http://localhost instead or obtain a 30-day trial key
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 421
هفته جاری: 3921
ماه جاری: 55113
تاکنون: 17585340
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
  »  چشم اندازاستان همدان درافق 1404هجري شمسي

چشم اندازاستان همدان درافق 1404هجري شمسي
با اتکال به قدرت لايزال الهي و در پرتو چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق بيست ساله

همدان استاني است توسعه يافته داراي تعامل فعال در سطح بين الملل با جايگاه مناسب  علمي ، فرهنگي ، اقتصادي و  فناوري در كشور ، موثر در  منطقه، متوازن ومتناسب با محيط كاربردي پيراموني با هويتي اسلامي و ارزشهاي ملي

استان همدان در افق اين چشم انداز داراي چنين ويژگيهاي خواهد بود :

- توسعه يافتگي متناسب با مقتضيات فرهنگي ، تاريخي ، جغرافيايي و اجتماعي خود متکي بر هويت اسلامي و ايراني .

-  تاکيد بر رشد پر شتاب و مستمر اقتصادي مبتني بر مزيت هاي نسبي و رقابتي در راستاي محور هاي توسعه استان همراه با عدالت اجتماعي، مشارکت هاي مردمي و مدني.

- داراي تعامل فعال در سطح بين المللي با اولويت در حوزه هاي علمي ، فناوري ، فرهنگي و اقتصادي .

- بر خوردار از دانش پيشرفته و توانمند در توليد علم و فناوري روز مبتني بر منابع انساني و سرمايه اجتماعي  در سطح  ملي.

-  توانمندي در ارايه سطح اول خدمات برتر به منطقه و محيط داخلي خود در حد مطلوب.

-  داراي سازمان قضايي متعادل و ساز گاري فعاليت ها با محيط کالبدي و پيراموني مبتني بر اصول آمايش سرزمين با مردماني مومن ، فعال، تلاشگر،کار آفرين، پويا ، مسئوليت پذير ، مشارکت پذير ، با نشاط ، موثر و مفتخر به پيشينه تاريخي ،فرهنگي و مذهبي.

- بهره مند از محيطي ايمن و برخوردار از سلامت ، رفاه ،امنيت غذايي ،تامين اجتماعي و توزيع متناسب در آمد .

ملاحظه :  تدوين و تصويب برنامه هاي توسعه و بودجه هاي ساليانه و کليه سياست گذاريها در راستاي نيل به اهداف افق چشم انداز خواهد بود. 

 ارسال به دوستان  |  | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 25362
 

 
    
 
   
 


کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.